Kurumsal

Sevgili öğrenciler ve değerli veliler, eğitim-öğretim süreci oldukça değişken ve yenilik isteyen bir süreçtir.
Öğretmen ise bu sürecin en önemli etken faktörüdür.

Özel eğitim kurumlarında yıllarca öğretmenlik yapmış biri olarak, öğrenci-öğretmen-veli üçgeninin her daim başarı için en temel ortaklık olduğunu görmüşümdür.
Bizlerde Etimesgut Ahi Mesut mahallesinde hizmet verdiğimiz Finalistler Vip Eğitim Kurumumuzda bu eş güdümlü çalışma ortamını sağlamak amaçlı bir çok fikri uygulamaya çalışmaktayız. Mutlu olduğu mesleği seçen, ne istediğini bilen bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

Kurumumuz, akademik bilgiyi, insani değerleri ve geleceğe dair fikirleri öğrencilerimize aktarmak anlamında temel bir misyona sahiptir. Öğrencilerimizin, bir üst eğitim kurumuna hazırlanırken aslında yaşamın zorlu şartlarına da hazırlanması gerekmektedir.

Öğrencilerimizin psikolojik ve sosyal yönden de gelişimleri için Finalistler Vip rehberlik birimimiz; çalışma planları oluşturmaktadır. Etimesgut Ahi Mesut Mahallesinde en uygun fiyata en kaliteli hizmeti sunan Finalistler Vip Eğitim Kurumumuzda bu şekilde seminer ve de bilgilendirmeler yapılmaktadır. Eğitim sürecimizin her aşamasında velilerimize başvurarak kişisel programların hazırlanması kurumumuzun en önemli çalışmalarından biridir.

Öğrencilerimize dönük kişisel gelişim programlarını içeren hizmetleri öğrencimizin bağlı bulunduğu rehber öğretmenimiz, çağın getirdiği yeni ihtiyaçları, yeni yaklaşımlara uygun şekilde öğrencilerimizle, çalışanlarımızla ve velilerimizle paylaşmaktadır.

Deneme sınavlarında;
1- Her öğrencinin kurumda sıralamalarına bakılmaktadır.
2- Ülke geneli ortalamalarıyla kıyaslanmaktadır.
3- Veriler sürekli izlenmektedir.
4- Gelişim eğrisi çıkarılmaktadır.
Bu veriler ışığında branş bazlı telafi ve destek programları oluşturulup veliler süreçle ilgili bilgilendirilmektedir. Bu analizler sonucunda velilerimiz sürece dâhil edilmektedir. Beraberinde de öğrencilerin eğitim öğretim süreçlerini öğrenmeleri ve öğrencilerin gerçek durumunu görmeleri sağlanmaktadır.

Geleceğe dair hayalleri için bugünden gayretle çalışmaya ikna olmuş bir nesil oluşturabilirsek büyük başarılar kimseye uzak görünmeyecektir.

 

Hakan Kartal
Finalistler Vip Eğitim Kurumu Kurucusu

 

Hakkımızda

Etimesgut Ahi Mesut Mahallesinde bulunan FinalistlerVip eğitim kurumumuz modern eğitim binasında, profesyonel öğretmen ve danışman kadrosuyla öğrenci ve veli memnuniyetini esas alarak geniş kütüphane, çalışma salonları ve ferah sınıfları ile hizmetinizdedir.Tecrübeli öğretmenlerimiz ile yeni neslin enerjisini birleştirip, tüm eğitim yılını önceden planlayarak doğru ve verimli çalışma yöntemlerini kullanarak öğrencilerimizin önce sınav sonra hayatta aldıkları başarılarla gurur duyarak tüm yılımızı tamamlıyoruz.

 

Özgüveni güçlü, problem çözme ve karar verme yetenekleri gelişmiş dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek.

Hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş kendine, çevresine ve ülkesine faydalı çalışmaların hayalini kuran ve ulaşan gençlerimizi, geleceğimizi yetiştirmek.